„Oficiální webové stránky Českého úřadu bezpečnosti práce“ www.CUBP.cz mají kromě nepříliš zajímavého obsahu týkající se nezajímavé historie ČÚBP, adresáře a několik neaktuálních zákonů i odkaz na jakýsi nejmenovaný portál umístěný na slovenské doméně, který propaguje obsah se sexuální tematikou. 

Většina lidí, kteří stránky ČÚBP navštíví, je pravděpodobně považují za důvěryhodné. Není důvod jim nevěřit, i když nevypadají nejmoderněji a obsahově jsou nedokonalé. Stačí se podívat na mnohé webové prezentace jiných státních institucí (http://chmu.cz/ apod.) a člověk často pochopí, že informační technologie není jejich nejsilnější oblastí, do které investují. I když, kdo ví.

Z obsahu stránek ČÚBP si odnesete několik kontaktů na inspektoráty bezpečnosti práce v jednotlivých krajích a maximálně pár historických zákonů a nařízení s nejčerstvějším rokem vydání 12. 2. 2003. Tomu, kdo hledá adresy a telefonní kontakty na Oblastní inspektoráty práce to může stačit, ostatní uživatelé budou pouze zklamáni a vrátí se zpět k vyhledávání.

ŽenaNěkdo si však může všimnout odkazu, který sice není součástí hlavního menu, zato je umístěn na téměř každé stránce v pravém dolním rohu. Tento odkaz zcela jistě pomáhá majiteli „stránek pro dospělé“ v lepším hodnocení jeho stránek a zcela jistě je to odkaz, který je přinejmenším nevhodný na jakékoliv „oficiální webové stránky státní instituce“.

ČÚBP byl nahrazen SÚIP

Většina z uživatelů ale netuší, že název Český úřad bezpečnosti práce byl zákonem 251/2005 Sb. k 1. červenci roku 2005 zrušen a nahrazen názvem Státní úřad bezpečnosti práce (SÚBP) se sídlem v Opavě (www.SUIP.cz).

Při detailnějším hledání zjistíte, že majitelem webové stránky se sexuálním obsahem, na kterou CUBP odkazuje, je slovenská společnost Gransy s.r.o. a registrátor pan V. Lukáč. Tato společnost má k dnešnímu dni zaregistrováno dalších zhruba 15 tis. domén a tak je téměř jisté, že cílem této společnosti není informovat uživatele internetu o údajích z již zrušeného Českého bezpečnostního úřadu, ale cílem je propagace webových stránek se sexuální tematikou.

Doufejme, že si toho někdo na Státním úřadu bezpečnosti práce všimne a vyzve majitele „fejkové“ domény cubp.cz k nápravě.