Kvalitní osvětlení na pracovišti výrazně snižuje riziko zranění, zvyšuje bezpečnost práce a přispívá ke zdraví a psychické pohodě zaměstnanců – a tím i k lepším pracovním výkonům. Moderní „LED osvětlení“ navíc přináší řadu dalších výhod: je praktické, úsporné a dlouho vydrží.

Abyste na práci dobře viděli

Každé pracovní prostředí má svá specifika, jedno je jim ale společné: zaměstnanci potřebují na svou práci dobře vidět. A čím náročnější a preciznější aktivity vykonávají, tím se nároky na osvětlení zvyšují. Svou roli samozřejmě hraje i doba, kterou pracovníci v umělém světle musejí trávit, neboť lidský organismus při dlouhodobém vystavení nepříznivým světelným podmínkám strádá.

Světelné podmínky proto určuje i česká legislativa – například nařízení vlády č. 361/2007 Sb. o podmínkách ochrany zdraví při práci či další zákonné normy.

Dávno pryč jsou, bohudík, doby, kdy pracovištím vládlo nepříjemné bílé světlo zářivkových výbojek. Dnešní pracoviště – jak interiérová, tak ta venkovní – mohou využít pestré a široké nabídky LED svítidel, která zaměstnancům poskytnou ideální světelné (a tím i pracovní) podmínky pro jejich činnost a zaměstnavatelům ideální poměr mezi provozními náklady a kvalitou. A oproti fluorescenčním svítidlům navíc i výrazně nižší ekologickou zátěž.

Do kanceláře i do terénu

Na ergonomické osvětlení pracoviště je třeba myslet jak při práci uvnitř budov, tak venku. Každý typ pracovní aktivity sice vyžaduje jiný přístup a odlišnou realizaci osvětlení, nicméně v obou případech se lze spolehnout na moderní osvětlení založené na „ledkové“ technologii, která je úsporná, má dlouhou životnost a nabízí široké spektrum intenzity –tedy vlastnosti, které při výběru osvětlení pracoviště hrají klíčovou roli.

Hledáte-li ideální světlo do kanceláře, pak jsou LED světla tou správnou volbou hned z několika důvodů. Třeba pro jejich extrémně dlouhou životnost a výdrž – LED svítidla vám na práci posvítí v průměru až 50 000 hodin, což je více než 5 let nepřetržitého svícení! Další výhody pak přináší i jejich schopnost okamžitého rozsvícení a výrazně nižší spotřeba elektrické energie (než například u halogenových svítidel). Díky tomu, že poskytují stálou úroveň světla (tj. neblikají), pozitivně přispívají ke zdravému pracovnímu prostředí. U některých typů LED svítidel lze nastavit též intenzitu, a tím přizpůsobit světelné podmínky v kanceláři venkovním podmínkám (plné světlo, přisvícení apod.).

Nezbytným pomocníkem pro práci venku se pak již staly pracovní LED reflektory, jež díky ergonomickým držákům můžete pevně a bezpečně umístit přesně tam, kde je potřebujete (na budovy, stojany, pracovní stroje, vozidla apod.).

Širokou nabídku LED reflektorů pro práci venku – včetně praktických reflektorů s čidlem, ale i svítidel do kancelářských prostor – najdete například na webu a e-shopu Elfetex.