Pracovní úraz

Otázka nebo dotaz Pracovní úrazy

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak postupovat v případě mého strejdy. V práci se mu stal úraz - zlomil si nohu, mistrová ho poslala k lékaři a ten ho uznal nemocným. Následně skončil na operaci. Už 2. měsíc je doma, ale zjistil, že jeho úraz nebyl v práci sepsán. Jde s tím něco zpětně vyřešit?

Komentáře (1)

 • Redakce

  Redakce

  16 Prosinec 2015 v 15:03 |
  Dobrý den,
  pokud se jedná o pracovní úraz, je povinností zaměstnance úraz nahlásit svému nadřízenému a dále pak povinností zaměstnavatele, pracovní úraz patřičně zapsat, prošetřit a následně provést opatření proti jeho opakování.

  Předpokládám, že zlomená noha si vyžádala pracovní neschopnost delší než jsou 3 pracovní dny a tím pádem je zaměstnavatel povinen sepsat kromě zápisu do Knihy úrazů i Záznam o pracovním úrazu a následně úraz nahlásit na patřičné instituce. Podrobnější pokyny jak postupovat najdete například na portálu www.pracovniuraz.cz, konkrétní povinnosti zaměstnavatele pak v článku "Povinnosti zaměstnavatele".

  Co se týče pozdního zaznamenání, doporučujeme zapsat tak, jak ukládá zákon, byť se zpožděním. Předpokládáme, že Váš strýc bude požadovat náhradu mzdy na kterou má nárok.

  S pozdravem,
  BezpečnostPráce.info

  Odpovědět

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

V případě poradenství se přidejte do naší bezplatné BOZP a PO poradny | Kontakt | Publikujte s námi