Informační portál o bezpečnosti práce

BOZP v chemické laboratoři. Zákonné požadavky, základní pravidla a zásady bezpečnosti práce

Zařazeno do rubriky BOZP a PO

BOZP v chemické laboratoři. Zákonné požadavky, základní pravidla a zásady bezpečnosti práce

Připravujete se na zaměstnání v chemické laboratoři a rádi byste si zopakovali některé povinnosti týkající se bezpečnosti práce? Tak potom se vám hodí tento článek. Shrnuje zákonné požadavky pro zajištění BOZP v chemické laboratoři a 40 základních pravidel a zásad bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Informace jsou vhodné nejen pro pracovníky v chemických laboratořích, ale také pro pedagogy a studenty chemických škol.

4 největší rizika při práci na počítači. Psychika, světlo, monitor a syndrom RSI. Jak se jim vyvarovat?

Zařazeno do rubriky Pracovní úrazy a rizika

4 největší rizika při práci na počítači

Pokud pracujete s moderními informačními a komunikačními technologiemi, mezi které patří také výpočetní technika, asi už jste slyšeli o tom, že mohou mít vliv na vaše zdraví a výkonnost. Pokud se ale budete včas zabývat ergonomií práce, to znamená systematickému uspořádaní pracoviště a osvojením správných ergonomických návyků, můžete řadu rizik emilinovat nebo alespoň minimalizovat. Jak na to?

Novinky z oblasti právních předpisů BOZP v roce 2017 + predikce na rok 2018

Zařazeno do rubriky Zákony BOZP, Změny v legislativě BOZP

Novinky z oblasti právních předpisů BOZP v roce 2017 / 2018

Tento článek od Kateřiny Hrubé z Výzkumného ústavu bezpečnosti práce shrnuje události a novinky, které přinesl v oblasti BOZP rok 2017. V druhé části článku se pak zabývá možnými změnami, které zaměstnance a zaměstnavatele pravděpodobně čekají v roce 2018. Přečtěte si aktuální novinky z oblasti právních předpisů BOZP.

Kdo zodpovídá za bezpečnost práce na pracovišti - BOZP? Zaměstnanec, zaměstnavatel nebo OZO?

Zařazeno do rubriky Povinnosti BOZP a PO

Kdo zodpovídá za bezpečnost práce na pracovišti - BOZP? Zaměstnanec, zaměstnavatel nebo OZO?

Nevíte si rady s tím, kdo je ve skutečnosti odpovědný za bezpečnost práce (BOZP) na pracovišti? Je to řadový nebo vedoucí zaměstnanec, zaměstnavatel nebo snad odborně způsobilá osoba v prevenci rizik (OZO)? Možná budete překvapeni. Přečtěte si proto rozuzlení, které vám v odpovědnosti za BOZP udělá jasno.

Spánek v práci? Víme, jak se bránit únavě na pracovišti a zlepšit výkon zaměstnanců

Zařazeno do rubriky Povinnosti BOZP a PO

Spánek v práci a únava

Únava na pracovišti je velký, ale za to málo řešený problém týkající se z velké části bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Všichni víme, co taková únava s člověkem udělá - nervozita, pomalé reakce apod. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, že únava v práci může ohrozit také váš život? Co je únava, jak ovlivňuje člověka, jaké jsou její příznaky, co jí způsobuje a hlavně, jak jí předejít nebo dokonce překonat v práci?

Jak lze pomocí kamerového systému zvýšit bezpečnost práce

Zařazeno do rubriky BOZP a PO

Kamery a bezpečnost práce (BOZP)

Kamerové systémy jsou velkým pomocníkem při kontrolách docházky zaměstnanců, dodržování technologických postupů, ochraně majetku, snižování krádeží a kriminality obecně, ale také při zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Jak mohou kamery zlepšit úroveň BOZP na pracovišti? A za jakých podmínek může vlastně zaměstnavatel natáčet své zaměstnance?

5 způsobů, jak u zaměstnanců zvýšit povědomí o bezpečnosti práce

Zařazeno do rubriky BOZP a PO

5 způsobů, jak u zaměstnanců zvýšit povědomí o bezpečnosti práce

Zvýšení povědomí o bezpečnosti práce bývá celkem složitý problém. Mnozí zaměstnanci totiž považují bezpečnost práce za nutné zlo a velmi často ji nejen podceňují, ale vysloveně ignorují. Přitom agenda bezpečnosti práce chrání především jejich zdraví a životy. Jak u zaměstnanců tedy zvýšit povědomí o bezpečnosti práce a jak je přimět k tomu, aby ji začali brát opravdu vážně a dodržovali všechny stanovené předpisy a povinnosti?

Oxid uhelnatý. Jak předejít otravě, první pomoc, detektory

Zařazeno do rubriky Ostatní

Oxid uhelnatý. Jak předejít otravě, první pomoc, detektory

Máte doma nebo v práci nějaký plynový spotřebič, například dobře známou karmu? Asi víte, že pokud se o tento spotřebič nestaráte, tzn., že neprovádíte pravidelnou údržbu, kontroly a revize, může to být pro vás a vaše okolí smrtelně nebezpečné. Co je oxid uhelnatý, kdy vzniká, proč je nebezpečný, jaké jsou příznaky otravy, jak poskytnou první pomoc, nebo jak předejít možnému úniku a zabránit otravě?

V případě poradenství se přidejte do naší bezplatné BOZP a PO poradny | Kontakt | Publikujte s námi